Домашен лек за кандида

Loading...

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави и навистина е моќен и ефикасен. 1 шолја јогурт
2 чешни лук
1 морков
малку корен од ѓумбир
1/2 лажички цимет
Изрендајте ги морковот и ѓумбирот, истолчете го лукот, па се ставете во јогуртот. Ставете го и циметот и оставете два часа да отстои.
Испијте го јогуртот, а состојките изедете ги пред ручек.
Користете го овој коктел барем една недела. 1 шолја јогурт
2 чешни лук
1 морков
малку корен од ѓумбир
1/2 лажички цимет
Изрендајте ги морковот и ѓумбир

loading...
Loading...