Какво време не очекува денес?

Loading...

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд, особено на југ. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 15 до 21 степени.
И наредните денови облаи и дожд, како и пад на температурите.
Ова се моменталните температури низ Македонија, еве каде е најстудено.Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 15 до 21 степени.
И наредните денови облаи и дожд, како и пад на температу

loading...
Loading...