Какво време не очекува утре?

Во текот на ноќта ќе се стабилизира нестабилното време кое беше проследено со краткотраен пороен дожд, грмежи и ветерУтре пак, не` очекува сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја.
Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.
Температурата ќе достигне до 29 степени.

Пронајдете не на следниве мрежи: