Од утре пекол, од четврток повторно ШОК

Loading...

Сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-зрачењето ќе биде осум. Дневната температура на воздухот ќе се движи од 29 до 36 степени.Во Скопје ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурите ќе бидат од 17 до 35 степени.
Следува период на претежно стабилно и топло време со пораст на дневните температури, кои до средината на наредната седмица на повеќе места ќе надминуваат 35, а во југоисточните делови од земјава ќе достигнат и 39 степени.
Од четврток температурите ќе бидат во опаѓање и ќе има нестабилност проследена со локален пороен дожд и грмежи.Во Скопје ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурите ќе бидат од 17 до

loading...