10 најлуди пореметувања кај познатите!

Loading...

Џастин Тимберлејк би редел се во фрижидерот, Ди Каприо би ги прескокнувал сите црти на плочките, Меган Фокс би ја носела својата вилушка насекаде, Доналд Трамп би одбил да се ракува со вас. Дејвид Бекам
Популарниот Дејвид Бекам повеќе пати изјавил дека неговото „пореметување“ може да се окарактеризира во посериозен облик. Непарните броеви во него предизвикуваат непријатност (што е необично, ако се земе во обѕир дека неговиот број во Манчестер Јунајтед и во репрезентацијата беше 7), како и работите кои не се симетрично распоредени.
Бекам опсесивно ги реди работите по дома, па и по хотелските соби ширум светот, според „својата“ идеја за симетрија, за што неговата сопруга Викторија вели дека понекогаш може да биде излудувачки.
Шарлиз Терон
Оваа оскаровка признава дека припаѓа на групата која опсесивните мисли ги држат будни во ноќите.
„Мојот проблем се фиоките и полиците, особено кујнските елементи. Не сакам работи кои кријат хаос кој не се гледа. Лежам понекогаш во кревет и не можам да заспијам бидејќи ме „гризе“ мислата дека во некоја од фиоките има нешто што не му е местото таму“ – рекла Шерлиз.
Џесика Алба
Холивудската убавица е загрижена за безбедноста, посебно откако постанала мајка.
Таа вели дека е од оној тип на луѓе кои по пет пати го проверуваат шпоретот дали го исклучиле, два пати се враќа до дома за да види дали заклучила.

Доналд Трамп
Тој има страв од валканост и бактерии. Доналд повеќе пати изјавил дека не се ракува со луѓето освен кога мора, посебно избегнува да се ракува со наставници, бидејќи негде прочитал дека на нивните столици се наоѓаат 17 000 бацили по квадратен метар.
Меган Фокс
Преубавата бринета веќе со години стравува од бактерии, па никогаш не користи тоалет надвор од нејзиниот дом и во рестораните носи свој прибор за да не го користи „заедничкиот“.
Камерон Дијаз
Ако сакате да го исплашите овој „Чарлиев ангел“ покажете и ја кваката! Камерон 100 пати дневно ги мие рацете и одбива да ги допира кваките. Актерката вели дека се научила да ја отвора вратата со лактите, за да не ги допира со прстите.

 
Џастин Тимберлејк
Пејачот и актер инсистира работите во неговата куќа да стојат под совршен прав агол и секогаш мора да има одредени намирници во фрижидерот за да го одржува „редот“.
Леонардо Ди Каприо
Ди Каприо уште како дете открил дека го има ова пореметување, бидејќи чувствувал непријатност кога ќе ја згази линијата помеѓу плочките. Вели дека Тоа го прави до ден денес – ги прескокнува и згазнува на цела плочка.
Били Боб Торнтон
Актерот и поранешен сопруг на Анџелина Џоли спаѓа во категоријата „бројачи“ – опседнат е со броење, предмети, активности… Неговиот проблем оди во крајност, тој секоја личност кога ќе ја запознае и доделува некој број и потоа размислува за неа користејќи го тој број, а не името.
Џенифер Лав Хјуит
Актерката признала дека неа, како и Шарлиз Терон, ја „мачат“ кујнските предмети. Џенифер не заспива додека не ги провери сите прегради, дали се е на свое место. Дејвид Бекам
Популарниот Дејвид Бекам повеќе пати изјавил дека неговото „пореметување“ може да се окарактеризи

loading...
Loading...