10 работи кои престануваат да ви бидат важни откако ќе наполните 25

Loading...

Со текот на времето се менуваме и нашиот живот се менува и тоа е фантастично. Еве некои од работите кои со текот на времето ви стануваат неважни.1.Колку бевте популарни во средно училиште
Ах се дружевте со оној шмекер од прироната насока, блазе си ви. Со годините сфаќате што значат пријателствата, и се повеќе го скратувате кругот на блиските пријатели, тогаш знајте дека сте на добар пат. Лесно е да добиете кафе и да зборувате за секојдневните работи, но тешко е да разговарате.
2.Дали станавте личност каква што сте си замислиле
Ја остваривте вашата животна цел која сте ја замислиле од 16 години? Па некои можеби и да, но повеќето глупости кои сте ги замислиле сепак не. Целите се менуваат со текот на времето и тоа е нормално, размислувањата не се исти по десет години, и не треба да бидете оптоварени со некоја смешна листа со цели.
3.Колку се кул вашите планови за излегување
Не е важно дали се кул, но за излегување сега ви се потребни услови. Без резервација, најава за излегување неколку дена претходно не сакате ни да разговарате. Гужвата ви е замразена работа, а веќе околу два часа размислувате како едвај чекате да си легнете. Понекогаш забавувањето до рано утро е сосема во ред, но петок навечер е некако идеално време за шише вино со добар филм.

4. Социјалните мрежи
Тие станаа начин за комуницирање и споделување информации кои ве интересираат, следите профили кои ве инспирираат и информираат, а одредени пријатели ви го разубавуваат денот. Неважно ви е да гледате фотографии од некоја пијанка и да добиете порака од типот „виде ли со кој се смува Дарко?! Get life.
5.Момчето од средно
Кој всушност го смета тоа за вистинска врска? Повеќето од тие односи биле детски занесености кои всушност немаат врска со она што денес го сметаме за врска.
6.На море ниту еднаш да не легнете пред 5 наутро
Патувањата, журките до наутро, пијани по цел ден.. или сепак не. Сега не е битна количината на текила туку кое шише со вино, критериумите за изнајмување апартман се заострени, а на плажа обожавате да бидете веќе во 9 наутро. Годишен одмор со еден збор.
7. Сјај за уста
Тоа е само уште една работа со која ќе ја излепите косата. И поради која вашето момче постојано ќе мрчи.

8. Рамен стомак
Кога ќе почнете полека да се ширите, сфаќате што се има штетно влијание на вашиот организам. Се трудите да го сакате своето тело за тоа да ви возврати, а добриот изглед денес подразбира цврсти стомачни мускули и затегнато тело, а не преслаба манекенка од списание.
9. Комплетна шминка – секогаш
Па сепак постојат денови кои се свршени за хидратантна крема, маскара и малку руменило.
10. Милсењето на останатите
Животните навики вртоглаво се менуваат со годините, доколку одите во нормален правец. Доколку вашите навики се исти на 18 и 28, со вас дефинитивно нешто не е во ред. Во доцните дваесетти вие сте разумна личност, која не подлегнува под влијание наметнато од социјалните норми. Престанете да ги задоволувате другите.1.Колку бевте популарни во средно училиште
Ах се дружевте со оној шмекер од прироната насока, блазе си ви. Со годините сфа

loading...
Loading...