10 знаци дека сте еден за друг

10 знаци дека сте еден за друг

1. Откако викендот сте се изнавикале еден на друг, тој застанува на ваша страна ви остава линк од филм за кој знае дека ќе ви се допадне и ви носи колачи.
2. Неговото мото е: „Таа е на прво место’’
3. Го чисти станот со вас
4. Никогаш не ви ѕвони на телефон кога сте излезени со другарките.
5. Само вие двајца сте во „градината на страста’’каде има се што ви е потребно и на двајцата.

10 знаци дека се заљубувате во неа

6. Како и вас и тој неконтролирано се смее во оние ситуации и кога не е до смеење.
7. Му се допаѓаат вашите пријателки и никогаш не коментира нешто негативно за нив.
8. Му спремате екстра лута вечера, а тој тврди дека е прекрасна, иако очите му солзат.
9. Кога сте се запознале, не ја ни погледнал вашата прекрасна другарка,  за која сите машки лудуваат.
10. Не ви замерува што сте нанајавени отишле кај него, а без да помисли дека го проверувате, или барем не ви го кажал тоа и да можеби го помислил.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.