(Фото) Сите дресови на Роналдињо

Погледнете ја оваа фотографија од сите дресови кои ги носел бразилскиот магионичар во својата кариера. Роналдињо има 32 години, и игра за Атлетико Минеиро во Бразил, а настапува и за бразилската репрезентација. До сега два пати ја има освоено Златната Топка на FIFA, во 2004 и 2005 година. Кариерата ја започнал во Гремио, а потоа помина извонредно успешни години во Европа, бранејќи ги боите на ПСЖ, Барселона и Милан. Пред да заигра за Атлетико Минеиро, Роналдињо играше и за тимот на Фламенго. 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: