ПСЖ: Заинтересирани сме за Роналдо и Мурињо!

Loading...

Најблискиот соработник на претседателот на Парис Сент Жермен, потврди дека лидерот во францускиот шампионат сака да ги доведе во својот тим Жозе Мурињо и Кристиано Роналдо.

Најблискиот соработник на претседателот на ПСЖ, шеикот Бин Абдулахман Ал-Тани, со изјава дека ПСЖ како први мети ги има Мурињо и Роналдо.

Од почетокот на сезоната во повеќе наврати беа пласирани разни шпекулации во поглед на преселба на Роналдо и Мурињо во ПСЖ.

Сепак, официјална потврда до денес немаше но еден од челниците на оваа екипа потврди за она што се шпекулираше.

„Кристиано Роналдо и Жозе Мурињо се наши мети. ПСЖ е еден од најдобрите клубови во светот и со нив би можеле да ја оствариме целта која ја зацртавме со овој тим, а тоа е освојување на Лигата на Шампионите“ изјави Ал-Тани.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...