Фото/Видео: Од секси навивачка стана „ЅВЕРКА“ во кафезите

Loading...

Рејчел Вреј се пресели во Канзас Сити за да стане навивачка, но кариерата ја однесе во сосема друг правец.

Популарноста на ММА кај жените е се поголема иако многу големи спортисти од оваа категорија на спорт не се сложуваат да жените бидат во кафезот. Новата девојка во кафезот е Рејчел Вреј, поранешна навивачка од НФЛ лигата, односно навивачка на тимот на Канзас Сити Чифс.

„Плавата бомба“ како веќе ја нарекуваат некои американски портали посветени на боречките спортови, ја оствари првата победа во својата ММА кариера.

„Бев навивачка и танчерка цел живот, кога стигнав во Арканзас во Канзас почнав да се посветувам на боречки клуб. Ми се допадна и продолжив понатаму, ме повикаа на еден спаринг и не ми се допаѓаше тоа дека треба некој да ме удри во лице, но, на мој ужас, ми се допадна на крајот“ изјави Рејчел.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...