Неверојатни божиќни осветлувања низ светот

Loading...

Традицијата на украсување за Божиќ, започнало во 18 век во Германија, каде семејствата употребуваа свеќи за да ги декорираат Божиќните дрва.Благодарение на внесувањето на електрични светла во украсувањето, јавноста се повеќе се навлече на сите тие украсни светилки па така со текот на времето тие станаа се повеќе инвентивни и креативни кога станува збор за Божиќ. 

 

Оние кои го постигнаа максимумот на ефект за оваа година се претставени во оваа статија. Овие градови се најневеројатните во светот, кои изобилуваат со божиќен дух…

 

Сингапур

Лос Анџелес (Disney land)

Јапонија

Виена

Берлин

Торонто 

Њујорк

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...