Фергусон: Меси и Роналдо заедно се најдобри

Loading...

За Шкотланѓанецот не постои ништо што би можело да донесе предност на едниот или другиот.

Тренерот на екипата на Манчестер Јунајтед вели дека во оваа епоха не постои апсолутно најдобар играч.

„Секогаш имате големи ривалства, неколку играчи кои ја обележуваат деценијата. Во моето време тоа беа Еузебио, Ди Стефано и Пушкаш, со тоа на седумдесетите дојдоа Кројф и Бекенбауер, потоа Ван Бастен со крајот на осумдесетите имаше неколку ривали“ објаснува Фергусон кој случајно или не го спомена и Марадона.

„Меси и Кристиано Роналдо се најдобрите во последните десетина години, тоа е сега ривалство, ништо не може да ги раздвои“ изјави Фергусон.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...