ПСЖ ја освојува Европа, нови 200 милиони евра за трансфери!

Според пишувањата на одредени француски медиуми, Париз Сент Жермен, наскоро би требало да потпише спонзорски договор со катарска туристичка агенција вреден и до 200 милиони евра годишно.

Иако веќе е еден од најботагите клубови на светот, ПСЖ очигледно и тоа не му е доволно. Флај Емирејтс плаќа 3.5 милиони евра, а споменатата туристичка агенција од Катар ќе додаде 150-200 милиони евра, а се шпекулира дека во финансирањето на Златан Ибрахимовиќ би се вклучила и Националната Банка на Катар.

Според неофицијални информации, ПСЖ за четиригодишен договор би добил нешто околу 350 до 400 милиони евра.   

читајте пулс24

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: