Балашевиќ стана дедо

Српските портали штотуку ја пренесоа ексклузивната вест дека ќерката на Џорџе Балашевиќ, актерката Јована денес се породи во новосадската болница.

 

Јована на свет донела здраво женско бебенце кое го носи името Симона.

 

Таа и нејзиниот сопруг се среќни и добро расположени, исто како и бабата и дедото на малата Симона, легендата на југословенската музика Балашевиќ и неговата сопруга Оља. 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: