Песна за Ибра: Моето име е Златан

Loading...

Поминаа само пет месеци откако швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ му се придружи на тимот на ПСЖ и тргна во поход на титулата во француското првенство.

Толку време им беше потребно на Французите за да креираат песна посветена на најдобриот стрелец во Францускиот Шампионат. Песната е во денс-рап стил под име „Моето Име е Златан“ на која е потпишан локален изведувач со уметничко име Ал-Пах, сигурно ќе стане голем хит во дискотеките.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...