Дечко на денот: Мартин Златевски (фото)

Loading...

Ви го претставуваме Мартин Златевски, дечко на денот кој обожава акциони филмови, мистериозни романчиња и пред се вежбање и здрава исхрана. 

Омилени филмови му се: “Safe house“, “Fast 5“, “Never back down“, и “The Mechanic“. 

Од омиелни книги ги издвојува: “Историчарка“  од Елизабет Костова, “Сенка на ветрот“ од  Карлос Руис Сафон и “Мапа од Коски“ од Џејмс Ролинс. 

 

Тој не е љубител на дискотеки, но понекогаш сака да ужива со своето друштво во Ванила и Миднајт. Секојдневието го поминува работно и сака да оди на кафиња по скопските познати кафулиња. 

 

 

И да не заборавиме…Мартин е слободен дечко, па девојки слободно навалете. 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24

loading...
Loading...