Торес не се плаши од конкуренција

Свесен дека неговиот тим во јануари ќе се обиде да ангажира засилување во напаѓачката линија, Фернандо Торес не се плаши од конкуренција, шпанецот смета дека тоа ќе биде добро за тимот.

Рафаел Бенитез потенцира дека Фернандо Торес во потполност го поддржал својот клуб во намерата да се засили во напаѓачката линија.

Играчот кој е доведен во јануари 2011-тата година за сума од 50 милиони фунти почна да покажува напредок во играта, смета дека создавање на конкуренција во тимот ќе биде премногу корисна.

„Торес знае дека ни се потребни засилувања во нападот, свесен е дека мораме да ја засилиме конкуренцијата во офанзивната линија. Поблем во јануари ќе биде што мораме да ја одбереме вистинското решение“ изјави Бенитез.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: