Фергусон: Искрено не знаев за Миху

Loading...

Говорејќи околу напаѓачката сензација што ја одбележа Премиер Лигата, Алекс Фергусон потенцира дека до летниот преоден-трансфер период не знаел воопшто за шпанецот Миху.

Фудбалерот кој минатата сезона го носеше дресот на Рајо Ваљекано, 26-годишниот Миху, оваа сезона блеска во тимот на Свонси во кој стигна за 2 милиони евра.

Говорејќи околу фудбалерот за кој почна да размислува и Висенте Дел Боске, тренерот на Јунајтед искрено признава дека не ни слушнал претходно за Миху.

„Лаудруп одработи одлична работа кога е во прашање Миху, за само два милиони доведе одличен играч за кој до летото не знаев. Можеби би требало да разговарам со својата скаут-служба“ изјави Фергусон.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...