Тоти: За оваа Рома граници не постојат!

Легендата на екипата на Рома, Франческо Тоти, призна по триумфот над Милан дека не постојат граници за екипата на Зденек Земан.

Рома на натпреварот против екипата на Рома одигра одлична игра а Милан на крајот ја сочува честа бидејќи по водството на домаќините од 4-0, на гостите им се надзираше катастрофа.

Франческо Тоти беше воодушевен со тоа што екипата го покажала на теренот и не чуди што верува дека за Рома нема граници се додека не покаже игра како со која дојде до триумфот против Милан.

читајте пулс24

„Забележавме голема победа над Милан. Доколку продолжиме да играме на овој начин верувам дека не постојат граници. Се надевам дека не очекува одлична 2013-та година“ изјави Тоти.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: