Интересни факти за сексот

Loading...

 

Неколку факти што сигурно ќе ве насмеат и забавуваат. Уживајте и не заборавајте дека навистина се научно потврдени, безразлика колку чудно звучат:

 

– Секој четврти маж го гаси светлото за време на сексот.

– Просечна должина на пенис во ерекција е 15 сантиметри.

– Речиси половина од мажите сметаат дека имаат мал пенис, но всушност нивните партнерки се задоволни од големината.

– Просечната брзина на ејакулацијата изнесува 45 километри на час.

– Знаете зошто мажите ги привлекуваат жени со голем задник? Бидејќи тој е знак за плодност.

– Возрасен маж мисли на секс секои 7 секунди. 

– Со апстиненцијата се намалува бројот на сперматозоиди ка мажот.

– Со 30 минути секс можете да изгубите околу 200 калории.

– Најчестиот фетиш се стапала и чевли.

– 75 проценти од мажите доживуваат оргазам при секој сексуален однос. За разлика од нив, само 29 проценти од жените доживуваат вагинален оргазам.

– Луѓето и делфините се единствените живи суштества што имаат секс од задоволство, а не само поради размножување.

– По спалната соба, најпопуларно место за секс е секако автомобилот!

– Во текот на животот, во бакнување поминуваме 20.160 минути, односно 336 часови, односно 14 дена, односно 2 недели.

– Чоколадото е докажано најголем афродиозијак!

– Маж во просек доживува 11 ејакулации… дневно!!

– Дневно, на планетата земја се случуваат околу 100 милиони сексуални односи!

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

loading...