Дечко на денот: Дарко Тодевски (ФOTO)

За дечко на денот денес ви го претставуваме 26-годишниот Дарко Тодевски, член на модната агенција “Models IN”. 

 

Тој е заљубен во фудбалот, со кој се занимавал професионално 13 години, сака боречки вештини и бодибилдинг. Сака да води здрав живот и секогаш внимава на својата исхрана. 

 

Дарко не сака да води луд ноќен живот, па најчесто кога ќе реши да излегува со своето друштво, оди на приватни забави. Неговите омилени филмови се Seven Pounds и The pursuit of happiness.

 

 

 

 

 

 

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: