Ибрахимовиќ: Роналдо е најдобар на сите времиња!

Идолот на Златан Ибрахимовиќ е бразилскиот Роналдо, играч на чии игри се воодушевувал како млад.

Златан Ибрахимовиќ има свој идол.

„Не само на мене, туку и на сите млади играчи идол им беше Роналдо, феномен е некој кого го имитирате додека играте, дефинитивно“ вели Ибрахимовиќ.

„За мене Бразилецот е најдобар играч на сите времиња, тоа што тој можеше да го направи изгледаше толку лесно кога го гледате, но сеедно, на никого тоа не му појде од рака“ изјави швеѓанецот.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: