На тенок мраз – Мараја Кери на високи потпетици на Аспен!

Loading...

 

Веројатно Мараја Кери требало да облече попрактични обувки.

 

Но, да оставиме блескавата ѕзезда да се инати со здравиот разум и да носи чизми на висока потпетица во лизгавиот снег Аспен, Колорадо. Двата телохранители на Мараја ја придружуваа додека беше на шопинг, спречувајќи ја мега – популарната да падне на земја.

 

 

Таа носеше црни високи чизми од антилоп, тесна зелена јакна преку црна маичка што беше како залепена на неа и тесни црни ликрени панталони кои го откриваа секој свиок од долниот дел од телото. Носеше секако и еден тон шминка која допринесе за големината на нејзините очи и топли слушалки за нејзините уши.

 

 

Мараја очигледно ужива во божиќните празници со нејзниниот втор сопруг Ник Канон, додека се забавуваат во снежниот град.

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...