Марчело Липи – замена за Мурињо

Марчело Липи е главен кандидат за клупата на Реал во јуни, а се шпекулира дека Липи прифатил и помала плата од онаа што ја добива во Кина.

Реал Мадрид верува дека Липи е идеално решение, се работи за човек кој знае како со навивачи и медиуми, премногу е искусен, познат како голем психолог.

Тоа по предводењето на Јувентус и селекцијата на Италија практично би било круна на неговата кариера, а шпанските медиуми пренесуваат дека Флорентино Перез бара начин да во јуни се раздели со Мурињо.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: