Мажите сакаат “лоши“ девојки

Loading...

Секоја девојка во себе ја носи онаа “лоша“ девојка, која може многу добро да ја искористи во освојување на мажот со кој сака да помине извесен период од нејзиниот живот или пак само една луда вечер исполнета со многу секс и возбуда. 

Докажано е дека мажите сакаат лоши девојки. Оние кои сакаат девојка за една вечер, преферираат таа да биде дива во кревет и да му ги задоволи сите фантазии. Оние кои се во врска, сакаат понекогаш да ја видат својата девојка во издание на “лоша“ девојка која ќе го полуди и нема да го остави рамнодушен на никое поле. 

 

Еве неколку факти за тоа како да бидете “лоша“ девојка и да го полудите вашиот партнер или дечкото за една вечер. 

1. Не бидете скромни

Доколку сакате вашиот партнер да биде подолго време доле меѓу вашите нозе, тогаш само опуштете се и не размислувајте дали е добро што тој подолго ве задоволува од вие него. Зарем не сте помислиле дека можеби ужива и едноставно сака подолго да ве задоволува? 

2.Бидете секси

Секогаш преферирајте да бидете подготвена, зашто не можете да знаете што следува по состанокот. Носете секси долна облека, по можност чипкана и некоја впечатлива боја, која ќе предизвика неверојатна возбуда кај партнерот кој вечерта ќе биде среќникот и ќе го соблече вашето здолниште.  

3. Бидете авантуриста

“Лошите“ девојки сакаат да испробуваат најразлични пози бидејќи мразат монотонија во кревет. А што мислите мажите не сакаат? Дефинитивно, тие сакаат да ја испробаат секоја можна поза со вас, па опуштете се и експериментирајте. Можеби со тоа ќе откриете работи во сексот за кои не сте очекувале дека може да ве возбудат. 

4. Флертувајте

Флертот е основниот чекор кој иницира дека на крајот од вечерта ќе се случи нешто помеѓу вас. Играјте си со косата, нежно гризете ги усните, гледајте го со заводлив поглед…сето тоа го возбудува него, а ќе ве возбуди и вас. 

5. Сексот како оружје

Коритете го сексот како оружје за да го добиете тоа што го сакате. Ниту еден маж нема да остане рамнодушен, по добрата секс партија. Секое ваше барање ќе биде задоволено и исполнето. Само треба да ја употребите вашата скриена секс фантазија и желба, а потоа работите ќе си се подредат како што посакувате. 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...
Loading...