Слушнете ја новата песна на Дара Бубамара

Loading...

По многуте успешни песни кои ги објави во предходниот период, Дара Бубамара со песната “Delete“ го најавува својот нов албум.

Познатата пејачка новата песна премиерно ја изведе синоќа во емисијата Ami G Show. Нејзиниот албум излегува кон крајот на фебруари, а желбата на Дара е албумот да има 13 песни.

 

Слушнете ја Delete и напишете ни коментар како ви се допаѓа?

loading...