Мајами поуспешен од Оклахома

Леброн Џејмс го предводеше Мајами во домашната победа над Оклахома Сити со 29 поени, 8 скокови и 9 асистенции, во судирот на клубовите кои минатата сезона играа во големото финале на НБА лигата.

 

 

Мајами-Оклахома 103-97

ЛА Лејкерс-Њу Јорк 100-94

Резултати…

LA Lakers – New York 100-94 (Bryant 34k, World Peace 20k, 7s / Anthony 34k, 7s)

Brooklyn – Boston 76-93 (Wallace 15k / Rondo 19k, 6s, 5a, Sullinger 16k)

Miami – Oklahoma City 103-97 (James 29k, 8s, 9a, Wade 21k, 5s / Durant 33k, 7s, Westbrook 21k, 11s)

Chicago – Houston 97-120 (Robinson 27k / Harden 26k, 5s, 6a, Parsons 23k, 5s, Asik 20k, 18s, Lin 20k, 11a)

LA Clippers – Denver 112-100 (Crawford 22k, Barnes 20k, 8s / Koufos 16k, 10s)

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: