Најсекси спортистки за 2012 – фото

2012 година помина во знакот на Олимписките игри, барем кога станува збор за спортот.
Во таа чест, buzzfeed направи листа од најсекси спортистките за изминатата година.
Се согласувате со листата? Кого ви додале вие? 
 
1. Алекс Морган – фудбал

 
2. Антонија Мисура – кошарка

 
3. Елен Хуг – хокеј на земја

 
4. Мишел Џеник – атлетика

 
5. Дестин Хукер – одбојка

 
6. Кајлин Кајл – фудбал

 
7. Кармелита Џетер – атлетика

 
8. Алана Бланшард – сурфање

 
9. Меган Хардинг – голф

 
10. Кејла Сноуден – кошарка

 2012 година помина во знакот на Олимписките игри, барем кога с

Пронајдете не на следниве мрежи: