„Л-екип“ – ТИМ НА ГОДИНАТА

Францускиот медиум „Л-екип“ ги одбра најдобрите 11-мина фудбалери кои го сочинуваат идеалниот тим за 2012-тата година.

„Л-екип“ донесе во својот избор интересен состав, во својот избор овој медиум се водеше според статистиката и учинокот на фудбалерите, кои со своите игри во клубовите, но и во репрезентациите оставиле најголем впечаток.

Касиљас (голман)

Лам – Компани – Рамос – Алба (одбрана)

Чави – Алонсо – Рамиреш (среден ред)

Иниеста – Роналдо – Меси (напад)

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: