Мурињо: Не е време да зборувам за својата иднина

Тренерот на Реал Мадрид, португалецот Жозе Мурињо одби да говори за ситуацијата во клубот и евентуалното заминување.

Жозе Мурињо се наоѓа во Дубаи, причина е семинар околу професионалниот фудбал кој ги  привлекува најголемите имиња на светскиот фудбал.

Со Мурињо се уште и Марадона, Платини, но и Радамел Фалкао.

Секако, првото прашање на новинарите се однесуваше на клупата на Реал Мадрид, која не му е баш сигурна на португалецот.

„Овде сум поради друга работа, не е време да говорам околу својата иднина“ изјави Мурињо.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: