250 милиони евра за Меси…

Loading...

Барселона не се надеваше дека толку голема сума ќе добие како понуда за ангажман на аргентинецот, но, Меси ги одбил сите огромни понуди за потпис од останати гиганти.

Меси во Русија би заработувал 30 милиони евра годишно, а за договор во време-траење од три години би заработил неверојатни 90 милиони евра. Името на клубот остана непознато, но се шпекулира дека тоа е тимот на Анжи.

Русите со 250 милиони евра тргнале за реализирање на клаузулата на Меси, но Аргентинецот на изненадување на сите ја одбил неморалната понуда. 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...