Фудбалер и доктор во исто време!

Мечот во чешкото првенство можеше да заврши трагично откако голманот на домашниот тим Мартин  Берковец „не стана од тревата“ откако се судри со соиграчот.Берковец во 28-та минута од играта доживеа јак судар со соиграчот Даниел Крчом а веднаш по ударот тој и се онесвести.
За среќа во близина се најде и напаѓачот Френси Коне кој на голманот му го извлече јазикот и го сврте на страна за да не дојде до негово гушење.
-Ова е четврти пат да се случи вакво нешто пред моите очи, сум помагал и порано на колегите кога играв во Тајланд и Африка, вели Коне.
Голманот му се заблагодари на фудбалерот што му го спасил животот.Берковец во 28-та минута од играта доживеа јак судар со соиграчот Даниел Крчом а веднаш по ударот тој и се онесвести.
За среќа во близина с

Пронајдете не на следниве мрежи: