Анџелина Џоли ќе глуми заедно со нејзината 4-годишна ќерка

Ќерката на најпознатата холивудска двојка, Анџелина Џоли и Брет Пит, ќе ја добие својата прва улога на филмското платно на 4-годишна возраст.

Малата Вивиен Џоли-Пит ќе ја глуми принцезата Аурора од бајката „Заспаната убавица“.

Анџелина ќе ја глуми главната улога во филмот, а премиерата се очекува во средината на март 2014 година.

Пронајдете не на следниве мрежи: