5-те најчудни градби на светот

Loading...

Архитектите низ целиот свет се обидуваат да ја направат својата градба најчудна и уникатна, со цел да се разликува од останатите. Очигледно успеваат во тоа. Погледнете ги најчудните градби на целиот свет!

 

1. Искривената куќа во Полска

 

2. Longaberger во Охајо

 

3. Коцкастата куќа во Ротердам

 

4. Хабитат 67 во Канада

 

5. Град – контејнер во Лондон

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...