Џејми Оливер призна дека е зависник

Loading...

 

Најпознатиот готвач на светот, англичанецот Џејми Оливер конечно откри која е тајната во неговиот живот и професија.

 

Тој призна дека е неверојатно зависен од чили. Со конзумирањето на овој пикантен зачин се ослободува хормонот за среќа и тоа е доволно за да се стане зависен од него. Оливер во неговата книга тврди дека овој зачин е нешто што најлесно може да се спореди со морфиум.

 

Тој признава дека е навлечен на чилито и дека во приватниот живот го користи постојано.

 

Нагласи и дека чилито е добро за губење на тежината и за регулирање на нивото на шеќер во крвта. 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...