Мајами поразен од Милвоки

Ниту враќањето на Двен Вејд не му помогна на актуелниот шампион на НБА.

Мајами забележа и втор пораз редоследно, падна на гостински терен кај Милвоки кој славеше со убедливи 104-85.

Хенингс со постигнати 25 коша на мечот беше најефикасен од редовите на Милвоки, Мбах и Моуте постигнаа по 19 коша.

Кај гостите Џејмс со 26 коша беше клучен играч за Мајами но сепак неговата добра игра на паркетот не беше доволна за поволен резултат на Мајами.

 Miami Heat 85-104 Milwaukee Bucks

 

Резултати…

Minnesota – Phoenix 111:107 (Peković 28k, 11s, Love 23k, 18s / Scola 33k, 10s)
Milwaukee – Miami 104:85 (Jennings 25k, Mbah a Moute 19k / James 26k)
Orlando – Toronto 88:123 (Nicholson 22k / DeRozan 21k, Davis 18k)
Atlanta – Indiana 109:100 (Williams 21k, 12a, Horford 20k / West 29k)
Charlotte – New Orleans 95:98 (Kidd-Gilchrist 22k / Gordon 24k, Anderson 19k)
Brooklyn – Cleveland 103:100 (Lopez 35k, 11s, Johnson 15k, Williams 15k / Miles 33k)
Chicago – Washington 87:77 (Belinelli 17k, Boozer 15k, 12s / Beal 14k)
Memphis – Denver 81:72 (Gay 19k, Randolph 12k / Iguodala 12k)
Houston – Oklahoma City 94:124 (Harden 25k / Westbrook 28k, Durant 26k)
Portland – Philadelphia 89:85 (Batum 22k, Lillard 20k / Holiday 29k, 9s, 9a)
Golden State – Boston 101:83 (Curry 22k, 9a, D. Lee 20k / C. Lee 18k)

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: