Кристиано Роналдо VS. Лионел Меси; кој има пожешки девојки

Loading...

Двете најголеми имиња во светот на фудбалот, Кристијано Роналдо и Лајонел Меси, се познати по своите неверојатни способности во својата игра.

Двајцата фудбалери во последниве 5 години се во борба за титулата за најдобар фудбалер. Но, исто така се познати и како едни од најголемите заводници меѓу женската популација. Еве неколку од избраните убавици на овие фудбалерски легенди.

 

 

Што мислите, кој ги заведува позгодните девојки?

 

Лајонел Меси

1. Луциана Салазар

2. Макарена Лемос

3. Антонела Рокузо

Кристиано Роналдо:

1. Ирина Шаек

2. Нереида Галардо

3. Дијана Чавез

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...