Најспектакуларните градови во ноќно издание (фото)

Можеме да се сложиме дека едно од најубавите нешта што би сакале да ги видиме, се големите и прекрасни градови осветлени навечер.

По овој редослед ви приложуваме некои од највозбудливите погледи на најспектакуларните и највозбудливите градови во текот на ноќта: Мадеира (Португалија), Калабрија (Италија), Сан Диего (Калифорнија), Манила (Филипини), Шангај (Кина), Лос Анџелес (Калифорнија), Дубаи, Дизелдорф (Германија), Кејп Таун (Јужна Африка), Њујорк.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: