Фото: Убавата хрватка се пофали со фотографијата со Ѓоковиќ

Младата хрватска тенисерка Дона Векиќ се пофали со фотографијата со Новак Ѓоковиќ на „Твитер“.

Тенисерката која на свои 16 години стигна во финале на ВТА турнир во Ташкент дефинитивно е обележана како голема надеж на тенисот. Со 14-годишната Ана Коњух, хрватката Векиќ е иднината на хрватскиот тенис. Моментално се наоѓа во Австралија каде ќе игра квалификации на Австралија Опен во Мелбурн.

Новата година ја дочека во Перт каде се игра „Хопман Купот“, беше и на новогодишниот бал.

Векиќ објави на својот „Твитер“ профил фотографија со Новак Ѓоковиќ.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: