Што се случи со Ранду од Касандра?

Сите се сеќаваме на Ранду од серијата Касандра како изгледаше некогаш, со цврст, егоцентричен и посесивен карактер кој ја посакуваше Касандра само за себе.

Неговото име стана многу препознатливо, во нашата земја и пошироко. Неговиот лик остана легендарен помеѓу луѓето и препознатлив до ден-денес. 

Секако и неговата легендарна посета во Македонија со својата колешка, актерката Кораима Торес, односно ликот Касандра од истоименуваната серија, многумина ќе ја помнат и понатаму ќе зборуваат за неа. Во нашата земја Касандра беше голем хит, кој ги удри темелите на една нова ера, која ни донесе безброј шпански и мексикански теленовели.

 

 

Но, дали знаете како изгледа денес? Ќе бидете навистина изненадени.

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: