Македонки или Србинки – кои славни личности се поубави?

Сите ја знаеме познатата македонска песна во која се пее дека нема поубаво девојче од македонче.
Но, сепак не сме единствена земја со убави девојки бидејќи имаме сериозна конкуренција од нашиот сосед Србија.
Што мислите вие?
1.Маријана Станојковска или Наташа Беквалац?

 
2.Елена Ристеска или Емина Јаховиќ

 
3.Хелена Роза или Цеца Ражњатовиќ

 
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.
 Сите ја знаеме познатата македонска песна во која се пее дека

Пронајдете не на следниве мрежи: