Блогерка секој ден си ги слика градите

Инжинерка од Валенција започнала од обична шала со блогирање на 5 ноември и денес е горда сопственичка на страна која е прегледана повеќе од 3 милиони пати.

Алиша Јанг (31), за само два месеци станала огромен хит, благодарение на фотографиите на кои ги презентира сопствените гради.

Надарената Јанг буквално секој ден ги почастува своите обожаватели со нова фотографија, со што за два месеци успеала да собере повеќе од 3 милиони кликови.

Алиша пред неколку дена направила профил и на Фејсбик и на Твитер, а причината е да комуницира што може полесно со фановите, чија бројка се зголемува од час во час.

Многу од нив, без сомневање ќе пробуваат да ја наговорат потполно да се разголи и да го открие лицето, а само времето ќе ни покаже дали ке успеат во тоа. Младата девојка засега пази нејзиниот идентитет да остане во тајност.

Погледнете ја галеријата

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: