Дознајте какво ќе биде времето денес и утре

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, кој кон крајот на денот ќе ја намалува брзината.Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 21 до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.
Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со умерен северен ветер.
Температурата ќе се движи од 13  до 25 степени.
Во недела и во почетокот на наредната седмица ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер, а дневната температура постепено ќе расте.Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 21 до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.
Во Скопје ќе биде сончево со мал

Пронајдете не на следниве мрежи: