Фото: Ако не сте се „стопиле“ денес, сега е моментот!

Луѓето секогаш се разнежнуваат кога ќе видат младо животинче, а и како не би – нема некој што не може да одолее на малите слатки лица на кутрињата, мачињата, тигрињата, прасињата и безброј други, кои ако почнеме да ги набројуваме, ќе нема крај.

Но, ретко кога би ни паднало на ум да погледнеме како изгледа младо бебе – гуштер. Иако за некои тие се можеби поодбивни на изглед, сепак се слатки како бебиња. Нема да останете рамнодушни!

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: