15 Работи кои мора да ги направите пред да стапите во брак

Loading...

Најверојатно не сакаме да признаеме, но многу работи се менуваат по стапувањето во брак. Затоа направете ги овие 15 работи пред да стапнете на лудиот камен.
1. Пред брак, живејте сами барем една година.2. Живејте со цимер, барем некое време.3. Излечете го скршеното срце, со нерасчистено минато не влегувајте во брак!4. Средете си ги финансиите до најмал детал.5. Отидете на одмор со пријателите – по можност кампирање.6. Научете да го сакате вашето тело.7. Впуштете се во секс за една ноќ со личност што не е за врска.8. Отидете на одмор на некое егзотично место.9. Средете ги односите со вашето семејство, посебно со вашите родители.10. Пронајдете го вашето омилено хоби.11. Доживејте барем една неверојатна, чудна, пијана ноќ како од филмовите.12. Створете си навика за редовно вежбање, бидејќи во брак потешко ќе ја стекнете.13. Проучете ја психологијата на спротивниот пол.14. Чувајте милениче (куче или маче).15. Научете да одржувате средена соба или стан. 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Најверојатно не сакаме да признаеме, но многу работи се менуваат по стапувањето во брак. Затоа направете ги овие 15 ра

loading...