18 годишна девојка паднала во река и исчезнала

Момче и девојка на возраст од 20 и 18 години вчера вечерта паднале во реката Орљава во Пожега, Хрватска.Момчето успеало да излезе од водите а девојката се уште се води како исчезната. Како што јавуваат локалните медиуми, момчето и девојката најверојатно шетале во близина на браната.
Нема информации како се нашле во водите на надојдената река. Момчето успеало да исплива и веднаш повикало помош. Спасувачите пристигнале многу брзо но не успеале да ја најдат девојката. 
Втор ден спасувачите трагаат по 18 годишната девојка.Момчето успеало да излезе од водите а девојката се уште се води како исчезната. Како што јавуваат локалните медиуми, момчето и девојката најв

Пронајдете не на следниве мрежи: