Дневен хороскоп за 23.09.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 24.09.2014Oвен
Ѕвездите одредуваат сигурен професионален успех денес. Бизнисмените и трговците ќе имаат доста работа која во многу случаи се поврзува со патување или присуство на повеќе места од обично.
Бик
Време е да започнете нови потфати, за кои досега сте собирале храброст, но денес не е ден за промени, ако не сте подготвени целосно.
Близнаци
Дел од претставниците на Близнаците ќе се ориентираат кон материјалните обврски кои кај повеќето се поврзуваат со кратко патување. Оваа активност може да покаже добар почеток и идна реализација во соодветната дејност.

Рак
Се стремите кон баланс и хармонија. На работното место ги имате сите шанси за унапредување. Интуицијата е меѓу најсилните ваши црти и сега е моментот кога ќе можете да и верувате целосно.
Лав
Дел од претставниците на oвој зодијачки знак ќе се насочат кон решавање на тешките финансиски прашања, потпирајќи се на ветена поддршка – најверојатно од пријател.
Девица
Денес енергијата ќе ви биде насочена кон други сфери од животот, поразлични од љубовта. Ќе размислувате за вашата иднина и како да го подобрите вашиот финансиски живот. Разговарајте со вашиот шеф за унапредување. Големи се шансите да го добиете.

Вага
Неочекувани подароци или гестови на внимание ќе ве натераат да се чувствувате посебни. Можен е голем шопинг или купување нешто за вашиот дом.
Скорпија
Денес ќе слушнете убави вести кои ќе ве исполнат со оптимизам. Во деловниот однос ќе освојувате успеси, но повеќето од вас ќе бидат доста колебливи и ќе овозможат да им провладее неодлучноста.
Стрелец
Овој ден е погоден за многу работи и ќе ги израдува голем дел од претставниците на зодијачкиот знак со парични добивки. Вработените во областа на финансиите треба да бидат внимателни кон своите задачи.

Јарец
Ќе уживате во денот. Ниту работата ниту било што нема да дозволите да ви го расипе расположението. Здравјето ви е во ред.
Водолија
Лесно се справувате се со задачите, и со песна си ги извршувате обврските. Денот е поволен за парични добивки кои многумина од вас и ќе ги остварат.
Риби
Денес обрнувајте повеќе внимание на она што купувате. Земете повеќе овошје и зеленчук. Имате потреба од витамини и правилна исхрана. Трчајте. Легнете си порано и ослободете се од негативизмот.Oвен
Ѕвездите одредуваат сигурен професионален успех денес. Бизнисмените и трговците ќе имаат доста работа која во многу случаи се поврзува

loading...
Loading...