Температури до 34 степени

Loading...

Денес, на првиот ден од јуни, ќе имаме сончево и топло време. Попладне во крајните западни делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи.
Дневните температури ќе се движат во интервал од 23 до 34 степени.


Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 32 степена.
УВ индексот ќе изнесува 8.

loading...