Се сеќавате на глумицата од филмот Росалинда? Се појави на еден настан уште поубава од претходно!

Loading...

Пред повеќе од 15 години домашната публика лудуваше за латино-американските серии, а една од најфаворизираните глумици беше и Талија. Многумина поради неа актуелно ги следеа случувањата во сапуниците како “Marimar” и “Rosalinda”.
Талија ги толкуваше улогите во сапуниците како “Marimar” и “Rosalinda”, а нејзината популарност беше толку голема така што во нашиот регион сите ја познаваа, а исто така се слушаше и хитот како “Amor a la Mexicana”.

Талија и денес е голема ѕвезда во Мексико, а во Америка беше актуелна во јавноста откако се омажи за Томи Мотола, поранешниот маж на пејачката со раскошен глас, Мараја Кери.
Во 2003 година, таа засекогаш го напушти светот на сапуниците и се посвети на музиката, а истата година објави и музички албум наменет за американскиот пазар.
Од нејзиниот албум се издвои песната “I Want You”, а нејзините други песни не достигнаа енормна популарност.

После борбата да се здобие со светска слава, Талија се посветила на семејството. Глумицата и пејачката во 2007 година ја родила нејзината ќерка Сабина, а во 2011 година добила и син.
Во меѓувреме таа се посветила на дизајнирање облека и на тоа поле таа се докажала многу професионално. Веќе во 2013 година таа ја доби својата ѕвезда на булеварот на славните во Холивуд. Пред 4-три години таа се врати на музичката сцена и го објави нејзиниот албум “Amore Mio”.
Оваа година, како што велат изворите таа е подготвена за производство на нова музика, па затоа и ја објавила својата песна “No Me Acuerdo”, која има предиспозиции да постане вистински латино мегахит.

Таа пред два дена се појави и на манифестацијата “Tony awards” кадешто заблеска на црвениот тепих во одело со црно-златна комбинација.

loading...