2,6 милиони долари за победникот на УС Опен

Организаторите на УС Опен ги објавија наградите за еден од најдобрите и најпопуларни АТП турнири – УС Опен.Организаторите на овој турнир го објавија наградниот фонд за овогодинешниот УС Опен.
Кога станува збор за победникот, тој ќе освои многу повеќе отколку минатогодишниот.
УС Опен стартува на 26-ти август, па големиот број фанови и љубители на тенисот секако со нетрпение го чекаат стартот.
Имено, што се однесува до наградниот фонд, тој вкупно изнесува 34,3 милиони долари. Победникот на овој турнир ќе освои 2,6 милиони долари, што е за најмалку двојно повеќе од ланската сезона, да потсетиме дека Енди Мареј и Серена Вилијамс како победници поделија по еден милион долари.Организаторите на овој турнир го објавија наградниот фонд за овогодинешниот УС Опен.

Пронајдете не на следниве мрежи: